24 07 2013

İNSANLAR BİZİ ÖZLEMELİ

İNSANLAR BİZİ ÖZLEMELİ |  görsel 1

24 Eylül 2013 Çarşamba
21 08 2013

KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER

KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 1
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 2
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 3
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 4
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 5
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 6
KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER |  görsel 7

SIZMA ZEYTİNYAĞI

 

KABIZLIK İÇİN ÖNERİLEN DOĞAL TEDAVİLER

Haftada en az 4 kere pirinçsiz olarak hazırlanan zeytinyağlı pırasa yemeği tükettiğinizde kabızlık sorunu ortadan kalkar.

Bu kabızlığa karşı mükemmmel bir çözümdür.

Profesör Dr.İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLUhttp://sebastiyan.mynet.com/ivillage-izle-zeytinyagli-pirasa-vid-1825892/

 

KURU İNCİR

Prof Dr Ahmet Maranki kabızlık için kuru incir kürünü öneriyor

5 adet kuru inciri iyice yıkadıktan sonra, 1 bardak sıcak suyun içine koyarak 1-2 saat bekletin Akşam yatmadan önce incirleri yedikten sonra üzerine de suyunu için

Bu kür 3-4 hafta uygulandığında kabızlık için faydalıdırİncir, mide ve bağırsak mukozasını kalıntılardan, balgamlardan temizler ve rahat çalışmalarını sağlar

Uyarı : Bu kürün şeker hastaları tarafından uygulanması uygun değildir

 

Dr Ahmet Maranki, kalın bağırsak sorunları ve kabızlık için, 3 hafta uygulanacak olan, iki ayrı kürü önerisinde bulundu.

Bu kürler, aslında hepimizin bildiği, kuru incir ve kuru kayısı ile yapılıyor. Kürlerimizin uygulama şeklini birlikte görelim.

KURU İNCİR KÜRÜ :

5 adet kur inciri sıcak suyun içinde 1-2 saat bekletin. Sıcak suda şişmiş olan incilerin hepsini yiyin. Akşam yatmadan önce yiyin. Bu kür 3 hafta uygulanacak.

KURUTULAN KAYISILAR

KURU KAYIS KÜRÜ : 5 adet gölgede kurutulmuş kayısı, sıcak suda 1-2 saat bekletilerek, şişirilir. Gece yatmadan önce yenilir. 3 hafta uygulanır. Kalın bağırsak sorunları ve kabızlık problemlerini çözer.

KURU KAYISI

Kabızlık, hemoroid, mayasıl, kalın bağırsak sorunları için, 3 günde fayda sağlayacak bitkisel kür önerisini Dr.Ahmet Maranki bir TV programında açıkladı.

GEREKLİ MALZEMELER:

* 5 adet kuru incir,

* 5 adet gün kurusu kayısı,

* 5 adet mürdüm eriği,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Bütün malzemeleri, sıcak suya koyup 1 saat bekletin. Hepsi şiştikten sonra, önce meyveleri yiyin. Sonra da suyunu için. Kalın bağırsakları temizleyerek, kabızlık sorununuzu çözecek, basur ve mayasıl şikayetlerinize iyi gelecektir.

CEVİZ

Ceviz ve Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz ve cevizin yağı, pek çok derde devadır. Hem sağlık açısından, hem de güzellik açısından oldukça faydalı olan bu ikili, bakın nelere iyi geliyormuş…

 

 

Ceviz :

* Yaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser.

* Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir.

* Saç ve elleri boyamakta da kullanılır.

* Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor.

* Her sabah kahvaltıda bir miktar ceviz içi yenmesinin zekayı geliştirdiğini belirten uzmanlar, yeşil ceviz meyvelerinin kabukları kaynatılarak içildiğinde erkeklerde cinsel gücü artırdığını belirtti.

* Vücudu besleyip güçlendiriyor.

* Nasırlar üzerine konulan ceviz yağı zamanla bunların yok olmasını sağlar.

* Taze dalların kabukları ve meyvelerinin kabukları ile karıştırılıp kaynatılarak elde edilen sıvı mideyi kuvvetlendirir.

* Ceviz yapraklarından yapılan çay iştah açar, mideyi kuvvetlendirir, boğaz hastalıklarına iyi gelir. • Bir miktar ceviz yaprağı banyo suyuna karıştırılırsa cilt hastalıklarına iyi gelir.

* Ceviz yaprakları pişirilerek çıbanların üzerine sarılırsa iyileşmesini sağlar.

* Ceviz yağı yüz lekelerinin üzerine sürülüp masaj yapılırsa lekeler yok olur.

 

CEVİZ VE CEVİZ YAĞI

• Ceviz yağı : Kolestrolü düşürür.

Ayrıca, müshil amaçlı kullanılabilir.

Cildi nemlendirir ve elastikiyetini korur.

Kuru ciltleri besler ve yumuşatır.

Saç bakımında kullanılır.

Öksürüğü giderir.

Saçı besler.

Hafızayı güçlendirir.

Kan şekerini dengeler.

Romatizmal ağrılara iyi gelir.

Bronzlaşmak için kullanılır.

Kalp-damar hastalıklarından korur.

Nasırlarda kompres olarak kullanılır.

Sinir sistemini güçlendirir.

Masaj yağlarında baz yağ olarak kullanılır.

* LDL Kolesterol ve Trigliserit seviyesini düşürür.

* Cildin yenilenmesine ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

* Yıpranmış ciltlerde onarıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

* Dahilen günde bir çay kaşığı içilirse kolestrolü düşürür.

* Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir.

* Yaşlanmaya bağlı dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir.

* Haricen kullanılarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.

* Ağız boşluğu, boğaz ve diş eti rahatsızlıklarında gargara olarak kullanılır.

* Ayrıca omega 3 yağ asidi içeriğinden dolayı vücut gelişimini arttırır.

* Ceviz yağında bulunan L-arginin amino asitinden dolayı yüksek tansiyonu engeller.

* Ceviz yağı pineal bezi uyararak melatonin hormonu salgılamasını arttırır. Bu sayede insanların iyi bir gece uykusu almalarını sağlar.

* Diyabetli kalp hastaları bu amino asit sayesinde rahat bir yaşam sürerler.

* Yüksek oranda Omega 3 yağ asidi içeriğinden dolayı beynin çalışma fonksiyonlarını düzenler.

* Ceviz yağı yüz lekelerinin üzerine sürülüp masaj yapılırsa lekeler yok olur.

* Ceviz yağı mantar ve parazit gelişmesini önlemede, egzama, sedef gibi rahatsızlıkların tedavisinde bitkisel destekleyici olarak kullanılabilir.

* Kanı temizlemede, kanamalarda, kılcal damarları sıklaştırarak kanamayı durdurma, basuru rahatlatmada, pekliğe, dizanteriye, fazla regl kanamalarına iyi gelir.

Kullanım Şekli : Yıpranmış ciltlerde onarıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Direkt cilde uygulanabilir. Ayrıca, içerdiği doymamış yağ asitleri nedeni ile kalp damar sağlığı üzerinde faydalı bir yağdır. Zararlı kolestrol olarak bilinen LDL’nin kandaki seviyesini düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu amaçla günde 1 çay kaşığı tüketilmesi tavsiye olunur. Haricen saç diplerine parmak ucu ile friksiyon yapılaması cilde masajın şeklinde sürülmesi tavsiye edilir.

Tüm Genel Sağlık Haberleri - 703 kez okunmuş - Ağustos 2, 2010 - 5:56 pm -

Ceviz herderde deva, kabızlığa daha çok deva. Geçenlerde Ahmet Maranki de kabızlık için ceviz kürü önermişti. Bu kür de onun farklı bir versiyonu.

GEREKLİ MALZEMELER :

* 20 Gr ceviz kabuğu,

* 4 bardak su

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Ceviz kabuklarını, suyun içinde haşlayın. Elde ettiğiniz karışımdan, sabah,öğlen,akşam 1er kaşık için.  Dr.Ahmet Maranki

 

ZEYTİNYAĞ

Sabahları 1-2 çorba kaşığı zeytinyağı mutlaka tüketin zeytinyağı özellikle sızma yani saf olmalıdır. Bağırsak hareketlerini düzene sokacak ve kabızlığa iyi gelecektir. Ayrıca, incir, kayısı, üzüm kabızlık için önerilir. Her sabah kalkınca 1 bardak ılık su içmek ve 1-2 kuru kayısı yemek alışkanlık haline gelirse kabızlık sorunu çözümlenecektir.

Kabızlık sorununuz varsa, filtre kahve içmeyi mutlaka denemelisiniz. Günde, bir bardak kahve kabızlığa iyi gelmektedir. Ayrıca, keçiboynuzu ve pekmezi de kabızlığa faydalıdır.

Yemek yemeden önce her öğünde 1 elma yemek, kabızlığa iyi gelmektedir. Gün boyunca içtiğiniz çaylara tarçın çubuğu koyarsanız, kabızlık sorununu çözümlersiniz.

ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞ

 

Kabızlığın dermanı da kuru incirde saklı… Aslında incirin faydaları saymakla bitecek gibi değil. İncir herhangi bir meyve ya da sebzeye göre en yüksek lif içeriğine sahiptir.Enerji verir, bağırsaklardan toksik maddelerin atılması kandaki kolesterol seviyesinin düşürülmesinde etkilidir. Bağırsak iltihabı olanlar inciri çok yemelidir.

Yanlış beslenme alışkanlıkları, yeterince sebze ve meyve yememek, sindirimi zor gıdalar yemek kabızlık nedenidir. Bunların dışında düzensiz uyku alışkanlıkları veya duygusal bozukluklar (stres, üzüntü, korku ya da endişe), kolon veya sinir sisteminin aşırı uyarılması, dışkı geçiş tıkanıklığı da kabızlığa neden olur. Kabızlık için öncelikle dengeli bir yaşam tarzı önde gelen kuraldır.

Kabızlık sırasında kolay sindirilebilir bir diyetiniz olsun.

Bol olarak meyve, sebze ve salatala yiyiniz.

Her zaman taze gıda tüketiniz ve iyice çiğnemeyi unutmayınız.

Hafif veya geçici kabızlık herkesin hayatında görülebilen düzenli bir sorundur. Elbette kabızlık sorununun ciddi olabilir durumları da vardır. Akut hem de kronik kabızlık anal fissür ve hemoroid gibi birçok komplikasyonlara neden olabilir. Bu gibi problemler rektal kanamalara neden olabilir. Şayet kabızlık sorununa bağlı bu tip komplikasyonlar varsa hemen bir doktora başvurulması gerekir.

30317
0
0
Yorum Yaz